Жіноча зимова шапка, як втім, і будь-які вироби хутряної колекції, надзвичайно красиві, довговічні, практичні, але потребують особливого догляду. Адже хутряні шапки, також як і дублянки, речі досить дорогі, і купуються на багато сезонів. Від правильного догляду, дбайливого ставлення і правильного зберігання залежить, як довго Ви зможете отримувати задоволення від виробу, і як довго воно збереже презентабельний вигляд. Звичайно, першорядну роль відіграє початкова якість виробу. Як вибрати хутряну шапку Ви можете прочитати в наших публікаціях.
Особливості догляду за хутряною шапкою
Якщо ваша шапка намокла від дощу чи снігопаду – потрібно правильно просушити її. Спочатку струсіть сніг і зайву вологу. Ні в якому разі не піддавайте її дії теплових приладів – батареї, фена, вентилятора та інше. Від цього хутро стає ламким.
Хутряні шапки потрібно іноді витрушувати від пилу і провітрювати.
Хутряні шапки не можна прати. Якщо забруднилася підкладка – відсічі її, попередньо намітивши лінію олівцем або кольоровий ниткою. Виправши, поверніть підкладку на місце.
Плями можна чистити в домашніх умовах. Спосіб чищення залежить від природи утворення плям. Якщо це сліди від поту – їх можна прибрати за допомогою тканини або щіточки, з розчином нашатирного спирту і кухонної солі (1 ч.л. спирту і 1 ч.л. солі на 0,5 л. води). Також для цих цілей підходить денатурований спирт (пропорції ті ж що і з нашатирним). Жирові плями можна видалити за допомогою бензину. Довгошерсті вироби – по ходу ворсу, короткошерсті проти зростання вовни.
Можна до бензину додати суміш прального порошку і води (1 ч.л. порошку на 1 л. води). Після обробки цим розчином, знову протирають чистим бензином. І дають виробу просохнути. Світле хутро можна чистити сумішшю бензину і крохмалю. Бензин розводять крохмалем до кашоподібного стану. Оскільки він швидко випаровується – готувати суміш невеликими порціями. Після обробки і сушіння – крохмаль витрусити і провітрити шапку. Чистку слід проводити в провітрюваному приміщенні. Після висихання хутро злегка розчісують рідкісним гребенем. Не розчісуйте мокре хутро!
Уникайте по можливості потрапляння під дощ. Видра, нерпа і норка краще переносять мокру погоду, але навіть вироби з цих видів хутра краще зайвий раз не наражати на намокання.
Біле хутро, пожовкле від часу, відбілюють перекисом водню, додавши кілька крапель нашатирного спирту. (1 чайна ложка на склянку теплої води і кілька крапель нашатирю). Обробити за допомогою пульверизатора.
Звичайно, найпростіший спосіб – хімчистка, але можна спробувати вирішити проблему і самому.
Зберігання
Зберігати рекомендується в герметичному чохлі. Далеко від сонячних променів. Підійде також картонна коробка, або щільний паперовий пакет. Перед тим, як класти шапку на тривале зберігання в чохол – необхідно виріб почистити, а потім ретельно просушити. Також, перш ніж пакувати шапку до наступного сезону, бажано обробити її спеціальним засобом від молі, або покласти в упаковку Антиміль, щоб уникнути неприємних сюрпризів. Не потрібно посипати виріб нафталіном. Також можна помістити в чохол висушені апельсинові кірки, або листя тютюну і герані.
Час від часу виріб потрібно провітрювати.
Хутряні шапки краще зберігаються при невисокій температурі і вологості. Оптимальна для зберігання – відносна вологість повітря від 40% до 65%.
Не можна зберігати хутряні вироби в поліетиленовому пакеті.
Не рекомендується зберігати поряд з пахучими речовинами, оскільки хутро легко вбирає запахи. Обов’язково потрібно підібрати відповідне місце для зберігання, щоб шапка не деформувалася.