Як вибрати хутряну шапку, як за нею доглядати

Как выбрать меховую шапку, как за ней ухаживать

Якщо Ви любите діловий стиль краще зупинити вибір на шапці із норки або нерпи відповідного фасону. Якщо у вашому зимовому одязі є хутро – вибирайте шапку з схожим хутром. Ваша дублянка або шкіряна куртка повинні поєднуватися з шапкою по стилю. Для сирої погоди практичніші шапки з бобра, норки або видри. Для суворих зим – шапки з довгошерстого хутра. При виборі враховуйте пропорції вашого тіла, і розмір шапки. З маленьким ростом кошлаті шапки з довгими вухами будуть виглядати безглуздо, а під богатирську фігуру і величезний зріст не підійдуть занадто маленькі короткошерсті шапочки.

Вибираючи, зверніть увагу на якість вичинки. Не повинно бути лисин і плям. Подивіться якість швів. Клеєні вироби – це, як правило, моделі низької якості.

Хутро не повинен сипатися. Якщо шерстинки залишаються у Вас в руках – від цього виробу краще відмовитися. Забарвлення повинна бути міцною і не бруднитися. Інакше при попаданні вологи, що по суті неминуче, Ваша шапка може швидко втратити свій вигляд. Проведіть рукою проти шерсті – хутро повинен бути м’яким, а ворсинки повинні стирчати рівномірно.

Шапки з темного хутра довше зберігають свій вигляд. Вироби зі світлого хутра виглядають більш ошатними, але хутро брудниться і згодом біле хутро набуває жовтуватого відтінку. Також при виборі потрібно знати, що фарбоване хутро зношується швидше, ніж натурального кольору (в середньому на 20%). При цьому виріб з стриженого хутра буде, навпаки служити Вам довше (в середньому на 40%).

Догляд за хутряною шапкою

Хутро не любить зайвої вологи. Якщо Ви потрапили під снігопад – зайшовши в приміщення, обтрусіть шапку, і просушіть. Ні в якому разі не сушіть, використовуючи нагрівальні прилади. Після подібного впливу шкіра стає жорсткою, втрачає еластичність і при незначному розтягуванні легко рветься.

Якщо Ви виявили, що Ваша улюблена шапка розійшлася по шву, якщо з’явилися тріщини – не турбуйтеся – це можна усунути. Потрібно акуратно відпороти підкладку, попередньо намітивши лінію пришиву, щоб повернути її на місце. Потім зашити з виворітного боку місце розриву, після цього додатково закріпити це місце медичним лейкопластиром. Або можна приклеїти за допомогою спеціального клею на місце розриву шматочок шкіри або щільної тканини. Потім повернути підкладку на місце.

Якщо Ваша шапка зі світлого хутра – щоб повернути її білизну і свіжість можна здати її в хімчистку, але можна і привести її в порядок самостійно. Для цього змішайте чистий бензин з крохмалем, до кашоподібного стану. Повапните шапку, втираючи суміш у хутро. Оскільки бензин швидко випаровується – розводите невеликими порціями. Після висихання крохмаль легко можна витрусити. Якщо біле хутро придбав жовтуватий відтінок – цю проблему можна вирішити, якщо змастити кінчики хутра 3-5% -ним розчином перекису водню. Після обробки необхідно протерти хутро багаторазово тампоном, змоченим в теплій воді, до повного видалення перекису водню. При цьому треба уникати намокання шкіри.

Темне хутро можна почистити за допомогою наступного розчину: на 50 мл. теплої води, 2 краплі нашатирного спирту і 1 крапля рідкого миючого засобу. Для чищення можна також застосовувати бензин, або рідкий миючий засіб для вовняних виробів (можна використовувати шампунь для волосся). Потрібно ватний диск змочити в обраному вами вищезгаданому засобі, віджавши його, протирати хутро у напрямку росту волосся. Для короткошерстого хутра рекомендують проводити процедуру проти зростання вовни. При цьому не треба терти хутро енергійно. Це потрібно робити максимально акуратно, щоб не пошкодити хутро.

Якщо хутро звалялося – можна це усунути, використовуючи гребінець з рідкими зубами. Починати потрібно від краю з верхньої частини вовни і поступово акуратно просуватися до місця росту волосся. Для довгошерстого хутра – у напрямку природного нахилу волосся. Для короткошерстого – проти.

Всі вищевказані способи догляду за чоловічою хутряною шапкою, можна використовувати також для хутряного коміра дублянки або шкіряної куртки.